Главная
Главная
Вопрос-ответ
Статьи
Решения и комментарии
Процессуальное
Суды и судьи
Практика
Изюминки
Акции
Потребители
Редакция
Реформа права
Карта сайта
Новости
Конституционный Суд
Черная доска
Из архивов
Сводки МВД, ГАИ, МЧС
Полезные ссылки
Наши кнопки
Форум
Последние материалы
Авторизация





Забыли пароль?
Ещё не зарегистрированы? Регистрация
Опросы
Имеет ли больной право на свободный выбор врача:

Экспорт новостей
НАШИ ДРУЗЬЯ
 
Понад 60 осіб затримано за добу спецоперації ГУБОЗ МВС із протидії нелегальному видобутку металу Печать E-mail
Автор СОКол   
20.06.2008 г.

Працівники Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України провели спецоперації з протидії незаконному промислу на шлакових відвалах ВАТ «Запоріжсталь» та ВАТ «Дніпроспецсталь» в районі «Середньої Балки» Вільнянського району Запорізької області. За оперативними даними, щомісячний прибуток «тіньових ділків» від переробки відходів для отримання вторинної сировини з подальшим її використанням у металургійному виробництві сягає від 2 до 5 млн. доларів.

До другого етапу спецоперації ГУБОЗ МВС були залучені працівники УБОЗ та УДАІ УМВС України в Запорізькій області, а також фахівці МНС, ВАТ «Запоріжобленерго», обласної інспекції Держгірпромнагляду, екологи.

Лише упродовж доби під час перевірки за незаконний промисел правоохоронці затримали понад 60 осіб, які за грошову винагороду із використанням техніки нелегально видобували скраб та лом чорних і кольорових металів. Серед затриманих - неповнолітні, раніше засуджені, а також особи, які перебували у розшуку.

Також на території шлакових відвалів, що перебуває під воєнізованою охороною, було виявлено 16 вантажних автомашин (КАМАЗи та КРАЗи), 8 екскаваторів. На виїзді з території шлакових відвалів затримано ще дві вантажівки із 30 тонами металевого скрабу. Поблизу шлакових відвалів, на території двох садово-городних кооперативів, правоохоронці знайшли декілька пристроїв для переробки та отримання сировини для металургійного виробництва (металевого скрабу, лому чорних та кольорових металів) та інше обладнання (зварювальні апарати, різаки тощо). Фахівці МНС зафіксували грубі порушення норм пожежної безпеки, а представники ВАТ «Запоріжобленерго» спільно з енергетиками склали акт про самовільне підключення до електромережі, що належить ВАТ «Запоріжсталь».

За результатами проведених заходів зібрано матеріали для порушення кількох кримінальних справ, зокрема, за незаконний промисел. Окрім цього у тимчасових приміщеннях правоохоронці вилучено пістолет ПМ з глушником, 30 набоїв до нього, а також речовину, схожу на наркотичну. Вилучений бойовий снаряд, що знаходився в особливо небезпечному стані, в той же день знешкоджено фахівці МНС.

Наразі оперативники ГУБОЗ відпрацьовують ймовірну причетність до незаконного промислу на так званій «Махмудці» криміналітету та їхніх корумпованих «покровителів» у правоохоронних та контролюючих органах.

Для довідки: шлакові відвали, розташовані на 230 гектарах землі, є місцем поховання відходів найбільших підприємств Запоріжжя: ВАТ „Запоріжсталь”, ВАТ „ Дніпроспецталь”, ВАТ „Запоріжкокс”, ВАТ „Запорізькій завод феросплавів”. Розмір накопиченого металу в шлаках «Середньої Балки» за різними оцінками – від 40 до 300 мільйонів тон. 

Прес-служба ГУБОЗ МВС України

Никто еще не комментировал эту статью.
Войдите в систему или зарегистрируйтесь для того, чтобы оставлять комментарии.
J! Reactions Commenting Software
General Site License
Copyright © 2006 S. A. DeCaro
 
ХудшаяЛучшая 
« Пред.   След. »
© "СОКол-ЮрОбоз" 2007. Перепечатка материалов "СОКол-ЮрОбоз" только с письменного разрешения редакции. Для интернет-изданий - без ограничений, при обязательном условии указания имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).
Редакция и редакционная политика