Одесский Горсовет грабит Госбюджет Украины в пользу табачно-алкогольных "королей"я

Одесский городской Совет 30 ноября 2006 года принял Решение № 647-V, которым установил ставки единого и фиксированного налога для субъектов предпринимательской деятельности - физических лиц на террритории г. Одессы. 

Вот только сделал это с такими грубыми нарушениями законодательства, что пришлось реагировать Прокуратуре.

Чтобы не быть голословным, приведу текст указанного Решения № 647-V от 30.11.2006г. полностью:

"Рішення
Одеської міської ради
№ 647-V від 30.11.2006

Про встановлення ставок єдиного та фіксованого податків, що діють на території міста Одеси для фізичних осіб-підприємців

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", абзацу 16 підпункту "б" пункту 1 ст. 14 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян", пункту 12 ст. 9 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", абзацу 2 пункту 2 Указу Президента України "Про внесення змін до Указу Президента України від 03 липня 1999 року № 746/99 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", беручи до уваги висновки робочої групи з перегляду ставок фіксованого та єдиного податків, що діють на території м. Одеси, створеної розпорядженням міського голови 05.06.2006 року за № 523-01р, з метою приведення у відповідність до нової редакції Національного класифікатору України класифікації видів економічної діяльності, затвердженого Наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 р. № 375 та чинного податкового законодавства, Одеська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити:
- ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців (додаток №1);

- розміри фіксованого податку на території міста Одеси (додаток №2).


2. Вважати такими, що втратили чинність, рішення Одеської міської ради від 28.12.2004 р. № 3477-IV "Про встановлення розмірів фіксованого податку на території міста Одеси, вартості торгового патенту та ставок єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва"; від 28.01.2005 р. 3490-IV "Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2004 року №3477- IV "Про встановлення розмірів фіксованого податку на території міста Одеси, та вартості торгового патенту та ставок єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва"; від 27.06.2006 р. № 103-V "Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2004 року № 3477- IV "Про встановлення розмірів фіксованого податку на території міста Одеси, вартості торгового патенту та ставок фіксованого податку для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва" в тих частинах, що встановлюють ставки єдиного та фіксованого податків.


3. Доручити управлінню економіки, інвестиційної політики та зовнішньоекономічної діяльності Одеської міської ради, управлінню фінансів Одеської міської ради здійснити заходи з відстеження результативності цього рішення та надати обґрунтовані пропозиції щодо ставок фіксованого та єдиного податків, що діють на території м. Одеси для фізичних осіб-підприємців.


4. Дане рішення набуває чинності з 1 січня 2007 року.


5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії Одеської міської ради з підприємництва та торгівлі; з планування, бюджету та фінансів; з реалізації державної регуляторної політики.


Міський голова Е. Гурвіц
"

 

В этом решении много интересного. Начиная с преамбулы и заканчивая сутью.

Начнем, все-таки, с сути Решения. Самое интересное содержится в Приложении 1 к этому Решению, которым в перечень видов деятельности, в отношении которых на территории Одессы применяется упрощенная система налогообложения с соответствующей ставкой налога отнесены следующие, цитирую:

"Додаток 1
до рішення Одеської міської ради
від 30.11.2006 №647-V

Перелік

видів підприємницької діяльності,

що можуть здійснюватись за умови сплати єдиного податку

Код              Назва                      Код ISIC  Ставка

КВЕД                                                          податку,грн.

51.17.0 Посередництво в торгівлі

            продуктами харчування,

            напоями та тютюновими

            виробами                             5122            200

51.3      Оптова торгівля продуктами

            харчування, напоями та

            тютюновими виробами       512х            200

52.25.0 Роздрібна торгівля

            алкогольними та

            іншими напоями                   5220х          200"

Создается впечатление, что ни "рабочая группа", ни юристы горисполкома, ни депутаты Горсовета даже не подозревают о существовании Указа Президента Украины № 727/98 от 03.07.1998 г. с изменениями, внесенными Указом Президента Украины № 746/99 от 28.06.1999 г., которым четко определено, что:

"7. Дія цього Указу не поширюється на:

...

фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами;". 

Неужели в Одессу вернули "порто-франко"я Хотя и в те времена никто не позволял ни Городскому совету, ни градоначальнику игнорировать предписания законодательства Государства и наносить ущерб Казне Государства. Можно было за такие вольности и в Сибирь в кандалах отправиться с лишением всех званий, привилегий и имущества.

Теперь о некоторых странностях в форме этого Решения.

Давайте внимателльно вчитаемся в преамбулу Решения Горсовета. В ней мы найдем преинтереснейшую "конструкцию":

 "Відповідно до... абзацу 2 пункту 2 Указу Президента України "Про внесення змін до Указу Президента України від 03 липня 1999 року № 746/99 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".

Дамы и Господа из Одесского Горсовета и горисполкома! Нет такого Указа. И никогда не было. Вам что-то померещилось от переутруждения на ниве борьбы во благо Одессы и одесситов. Или Вы просто не удосужились даже внимательно прочитать (а уж тем более, - проверить) то, что Вам подсунули на утверждениея

То, что Вы утвердили, это как "семга второй свежести" в бессмертном произведении Михаила Булгакова.

Есть Указ Президента Украины № 727/98 от 03.07.1998 г. и Указ Президента Украины № 746/99 от 28.06.1999 г., но не существует утвержденной Вами, дорогие депутаты Одесского горсовета, "помеси бульдога с носорогом". Это не собачки, а акты законодательства. И с ними нельзя так вольно обращаться.

Возможно, эта "помесь", как и включение видов деятельности, включение которых прямо запрещено, - техническая ошибка. Но возможно, что и нет. На мысь о неслучайности наталкивает тот факт, что информация об этих "недоразумениях" была еще в январе месяце доведена до сведения и ГНА в Одесской области и мэра Одессы г-на Гурвица, которые ее полностью проигнорировали.

В итоге, информация попала в Прокуратуру г. Одессы. И Прокурор г. Одессы г-н Маркин не стал делать вид, что не видит нарушений законодательств, а принес Протест:

 
"ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

П Р О К У Р А Т У Р А  М І С Т А  О Д Е С И

65026, м. Одеса - 26, вул. Ланжеронівська,24

 

11.05.2007 № 43/07-07

на № ___________від___________                     Одеська міська рада

 

                     П Р О Т Е С Т

на рішення Одеської міської ради № 647-V від

30.11.2006р.Про встановлення ставок єдиного

та фіксованого податків, що діють на території

міста Одеси для  фізичних осіб-підприємців"

 

          Рішенням Одеської міської ради № 647-V від 30.11.2006р. встановлені ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців та  розміри фіксованого податку на території міста Одеси.

            Зокрема,  згідно  вказаного рішення та додатку до нього №1 до  переліку видів підприємницької діяльності, що можуть здійснюватись за умови сплати єдиного податку,  віднесено посередництво в торгівлі   тютюновими  виробами, оптова торгівля   тютюновими виробами та роздрібна торгівля алкогольними напоями.

          Зазначене рішення у цієї частині є незаконним і підлягає приведенню у відповідність до вимог чинного законодавства.

  Так, згідно п.7 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції Указу Президента N 746/99 від 28.06.99)  дія цього Указу не поширюється на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами.

Таким чином, віднесення міською радою  таких видів підприємницької діяльності як  торгівля  тютюновими  виробами та  алкогольними напоями до переліку видів підприємницької діяльності, що можуть здійснюватись за умови сплати єдиного податку, суперечить вимогам чинного законодавства.

На підставі викладеного, керуючись ст.21 Закону України "Про прокуратуру»,-

П Р О П О Н У Ю :

Рішення   Одеської міської ради № 647-V від  30.11.2006р.Про встановлення ставок єдиного  та фіксованого податків, що діють на території  міста Одеси для  фізичних осіб-підприємців" , привести у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом виключення з  додатку до рішення  №1 „Перелік     видів підприємницької діяльності,

що можуть здійснюватись за умови сплати єдиного податку" такі види діяльності як посередництво в торгівлі   тютюновими  виробами, оптова торгівля тютюновими виробами та роздрібна торгівля алкогольними напоями.

Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акту і підлягає обов'язковому розгляду в десятиденний строк після його надходження.

Про наслідки розгляду в цей же строк повідомляється у прокуратуру.

 

Прокурор м. Одеси

державний радник юстиції

3-го класу                                                                                М. О. Маркін"

Надеемся, что это только начало, и что Прокуратура г. Одессы не остановится только на отмене столь одиозных изысков городской власти в области налогообложения, но, также, примет в установленном порядке меры к должностным лицам ГНА в Одесской области, которые допустили к исполнению (и не только допустили, но и обязали работников районных ГНИ применять) нормативный акт, применение которого наносит ущерб интересам государства, уменьшает поступления в Государственный бюджет Украины, нарушает конституционный принцип верховенства права. 

Но не только этого мы ждем от Прокуратуры. И не только от прокуратуры. Надеемся, что и налоговая служба совместно с прокуратурой примет меры к установлению "выгодоприобретателей" этого Решения Горсовета, проверке полноты уплаты ими налогов в Казну в соответствии с законодательством Украины, а не Горсовета и изъятию в Госбюджет доходов, необоснованно полученных городским бюджетом от этой "операции". Думается, и Пенсионный фонд, и другие социальные фонды также могут обнаружить, что в результате этой "операции" Одесского горсовета они недополучили полагающиеся средства.

Надеемся получить ответы о принятых мерах и полученных результатах от всех властных органов, перечисленных в статье. Мы обязательно их опубликуем. Как опубликуем и факт отсутствия реакции.

 

Другие материалы по теме:

Патологическая юриспруденция

Дефект фикции

 

 

 

© "СОКол-ЮрОбоз" 2007-2009. Перепечатка материалов "СОКол-ЮрОбоз" только с письменного разрешения редакции. Для интернет-изданий - без ограничений, при обязательном условии указания имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).
Редакция и редакционная политика